ATB / CITY

To uniwersalny rower przeznaczony do codziennych dojazdów do szkoły, pracy, weekendowych wycieczek z rodziną , byle było blisko.

ATB - All Terrain Bike. Jest to „połączenie” roweru MTB i TREKKINGOWEGO potocznie nazywane rowerami górskimi. W tej kategorii znajdują się wszystkie rowery bez względu na rozmiar koła zazwyczaj wyposażone w błotniki, bagażniki, oświetlenie. Posiadają one nieskomplikowaną budowę oraz wykonane są z niedrogich podzespołów. Ogumienie w rowerach ATB zazwyczaj jest mniej agresywne niż w rowerach MTB.

CITY - To wszelkiego rodzaju rowery holenderskie, składaki, rowery jednobiegowe, cruizery, lowridery oraz modele z przerzutkami wewnętrznymi i zewnętrznymi o małej liczbie przełożeń. Geometria ramy umożliwia jazdę w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Rowery te posiadają zazwyczaj pełen osprzęt: błotniki, bagażniki, koszyki, oświetlenie, itp. Ogumieniem i zestawem przełożeń umożliwiają wygodną jazdę po drogach asfaltowych.

Plusy:
- uniwersalne,
- niewielka cena,
- wygodne,

Minusy:
- spory ciężar (ze względu na posiadany osprzęt, stalowe ramy, poza rowerami często komunikacyjnymi – gołymi maszynami),
- wysokie opory toczenia (poprzez swój ciężar oraz stosowane w rowerach ATB „agresywne” bieżniki opon zupełnie niepraktyczne na asfalcie).
- rowery CITY źle sprawdzają się na luźnym (sypkim) podłożu poza asfaltem,